Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T12:28:45+01:00
X - cena 1kg cukru w hurtowni,
y - cena 1kg maki w hurtowni.
200x₊150y=900
200×25%x₊150× 20%y=210
200x₊150y=900
50x₊30y=210
x=3
y=2
Cena sprzedaży:
3₊25%×3=3,75
2₊20%×2=2,40
5 1 5