Zadanie 6
W Sklepie ze słodyczami można kupić dwa rodzaje cukierków "Pewełki"po 10zł 50 gr za kilogram oraz"Marcinki"1,2 razy droższe od "Pawełków".Ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20 zł po zakupieniu 30 dag "Pawełków"i 0.6 kg "Marcinków" ??

3

Odpowiedzi

2009-09-05T12:07:58+02:00
Obliczam, ile kosztują marcinki
10,50*1,2=12,60 zł

obliczam, ile zapłacimy za cukierki
0,3*10,50+0,6*12,60=3,15+7,56=10,71zł

obliczam, ile zostanie reszty z 20 zł
20-10,71=9,29zł

odp: z banknotu 20 zł zostanie 9zł 29 gr
2009-09-05T12:09:33+02:00
Dane:
Pawełki: 10,50 zł za 1 kg
Marcinki: 1,2 * 10,50zł = 12,6 za 1 kg

0,3 * 10,50 + 0,6 * 12,6 = 3,15 + 7,56 = 10,71 - cena zakupu

20 - 10,71 = 9,29 zł - reszta
Odp: reszty zostanie 9,29 zł
2009-09-05T12:11:53+02:00
10,5zł*0,3=3,15zł
10,5zł*1,2=12,6
12,6zł*0,6=7,56zł
20zł-3,15zł-7,56zł=9,29zł

Odp.Zostanie 9,29zł reszty