×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Sporzadz notatke na temat 70 rocznicy wybuchu powstania 2 wojny swiatowej . W tresci ma byc m.in. odpowiedz na pytanie dlaczego jest wazna a takze cos o

obchodach w tym roku np. kto byl z zagranicznych osobistosci.
2

Odpowiedzi

2009-09-05T14:53:56+00:00
Główne obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbyły się w Wieluniu o godz. 19. Uroczystości odbyły się z udziałem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej. W programie ceremonii, na placu Legionów znalazły się: okolicznościowe przemówienia, wręczenie odznaczeń i wyróżnień, Apel Poległych, defilada kompanii honorowej.

Pod obeliskiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej (przy odrestaurowanych fundamentach wieluńskiej fary) złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów. O godz. 21.00 rozpoczą się galowy spektakl teatralny „Widokówki mojego miasta”.
0 0 0
Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-05T16:09:14+00:00
Tegoroczne głowne obchody rocznicy wybuchu 2 wojny światowej odbyły się w Gdańsku obok pomnika obrońców Westerplatte gdzie został jako pierwszy zaatakowany port w czasie wojny .
Obchodzenie takich rocznic jest dla młodych Polaków bardzo ważne,poniewaz jest to dla nich odpowiednia lekcja histori , moga się dowiedzieć w jakich walkach o obronnę ojczyzny walczyli ich dziadkowie, w tych czsach gdy nie stawia się patriotyzmu na pierwszym miejscu.Dzisiejsza Polska młodzierz nie jest zainteresowana tym co się dzieję w ich Ojczyźnie.
W tym roku na uroczystościach pojawili się zagraniczni goście min. Władimir Putin , którego wizyta w Polsce była bardzo długo wyczekiwana oraz nie zabrakło Prezydenta i Premiera Rzeczpospolitej Polskiej .
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci