Zadanie 1.
A) Rozwiń zdania,dopisując przydawki do wyróżnionych rzeczowników.(W nawiasach będą te wyróżnione)
[Misja] dobiegła końca.Mogliśmy teraz z bliska przyjrzeć się [powierzchni].Kilkakrotnie okrążyliśmy [planetę].[Obraz] przenieśliśmy na [mapę].Należało już tylko zbadać [ atmosferę] i wybrać [miejsce] do [lądowania].[Komputer] po [analizie danych] przekazał nam [informacje].To nie prawdopodobne.

Na dziś.
Daje naj :*

2

Odpowiedzi

2009-12-09T15:32:08+01:00
Ciężka [Misja] dobiegła końca.Mogliśmy teraz z bliska przyjrzeć się ogromnej [powierzchni].Kilkakrotnie okrążyliśmy dużą [planetę].Kolorowy [Obraz] przenieśliśmy na małą [mapę].Należało już tylko zbadać (naszą nie wiem czy to może byc)[atmosferę] i wybrać wielkie [miejsce] do naszego [lądowania].Mój [Komputer] po naszej [analizie danych] przekazał nam dobre [informacje].To nie prawdopodobne.

Myślę że dobrze ;p
Pozdrawiam
2 3 2
2009-12-09T19:08:40+01:00
MĘCZĄCA[misja] dobiegła końca. Mogliśmy teraz z bliska przyjrzeć się DZIWNEJ [powierzchni]. Kilkakrotnie okrążaliśmy WSPANIAŁĄ [planetę]. PIĘKNY [obraz] przenieśliśmy na SPORĄ [mapę]. Należało już tylko zabadać TAMTEJSZĄ [atmosferę] i wybrać BEZPIECZNE [miejsce] do OSTATNIEGO [lądowania]. NASZ [komputer] po SZYBKIEJ [analizie danych] przekazał nam WAŻNE [informacje]. To nie prawdopodobne.
3 3 3