×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz recenzje dramatu Juliusza Słowackiego "Balladyna".

Recenzja musi zawierać:
-wstęp (zawiera podstawowe informacje dot. dzieła)
-rozwinięcie (ocena fabuły lub krótkie streszczenie)
-zakończenie (opinia o utworze)
Nie ściągać z internetu !!!!!
Proszę o pomoc - potrzebne na już !!!!
1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T15:26:08+00:00
Utwór Balladyna, Juliusza Słowackiego, jest to dramat o dwóch siostrach, jednej miłej, spokojnej Aliny i drugiej Balladyny która za wszelką cenę chce osiągnąć władzę.
Obie siostry mają swoje dwie dobre strony. Ich miłość do księcia Kirkora, mogła spowodować nawet śmierć jednej z nich. Za wszelką cenę, Balladyna jest winna śmierci siostry, jak i swojej własnej klęski. Jest to mądra osoba, godna uwagi w lekturze, lecz postępuje bardzo nierozsądnie. Nie zawacha się zabić siostry, by zdobyć dzbanek, gdyż to jest przepustką do lepszego życia. Jako żona Kirkora pragnie więcej i więcej, jest zachłanna i pragnie nieograniczonej władzy. Sprzymierzy się ze zdrajcą i łotrem - Kostrynem, bo uzna, że on będzie przydatny w walce o tron. Wielokrotnie popełni zbrodnie, przyczyni się do wielu śmierci. Współuczestniczy w zabiciu Gralona, nakaże zgładzić Pustelnika, rozpęta walkę w której zginie jej mąż Kirkor, własnoręcznie zamorduje Grabca i otruje Kostryna, oraz swym rozkazem przyczyni się do śmierci swojej matki. W finale sztuki Balladyna ginie, uderzona gromem.
Wydaje mi się, że gdyby Balladyna nie była tak lekkomyślna i zachłanna, udałoby jej się, bez krzywdy innych zdobyć władzę. Zawsze mogłaby poprosić siostrę o miłość, aby jej pomogła w zdobyciu szczęscia.. Jest to postać alegoryczna. Nie pozostał jej nikt.

NIE JEST Z INTERNETU !!
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci