Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T15:51:00+01:00
Spośród wielu książek, które przeczytałam najbardziej podobała mi się Powieść pt. „Harry Potter i Więzień Azkabanu”.
Autorką jego przygód jest 38-letnia Joanne Kathleen Rowling. Jest ona laureatką wielu prestiżowych nagród, a książki o małym czarodzieju biją rekordy popularności na całym świecie. Joanne napisała już 4 części, ale w planie ma jeszcze trzy(w końcu nauka w Hogwarcie trwa 7 lat).Bestseller przetłumaczył Andrzej Polkowski, a zilustrowała go Mary Grandpre. Wydawnictwo-Media Rodzina
Harry Potter nie jest zwyczajnym chłopcem, a najbardziej jego osobliwą cechą jest blizna na czole. Zostawił mu ją czarnoksiężnik Lord Voldemort, który zabił jego rodziców i to samo chciał zrobić z Harrym, który wówczas był jeszcze małym bobaskiem. Jednak nie udał mu się to, a mordercze zaklęcie odbiło się od niemowlęcia i ugodziło tego, który je rzucił. To na długie lata pozbawiło go swej mocy.
Harry jest teraz trzynastoletnim chłopcem, uczniem trzeciej klasy Horwartu- Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Mieszka tam w jednym z domów- Gryffindorze (obok Slytherinu, Ravenclawu i Hufflepuffu) przez cały rok szkolny. Na wakacje jeździ do swej jedynej, ale znienawidzonej rodziny- Ciotki Petunii, wuja Vernona i kuzyna Dudleya.
2009-12-09T15:59:40+01:00
Harry Potter jest ksiazka , ktora opowiada o wspanialym czlowieku , ktory posiada wiele wspanialych cech . Jednak glowna role spawuje tutaj magia . To ona urozmaica cala powiesc .
Harry byl czlowiekiem spokojnym , sympatycznym i sprawiedliwym . Chetnie pomagal innym . Nie wywyzszal sie , nie zgrywal kogos , kim nie jest . '' Harry Potter '' to ksiazka , ktora sklada sie z kilku czesci i nigdy nie nudzi . Zawsze pokazuje nam nowe strony zycia bohaterow. Warto jest przeczytac te ksiazke , poniewaz ukazuje nam wspanialych ludzi . Bohaterow , ktorzy darza siebie wspolna ' miloscia ' , nie sa swoimi wrogami . Magia - pokazuje nam jak w rozrywkowy i wspanialu sposob mozna upodobac ksiazke czytelnikowi.