W sklepie ze słodyczami można kupić dwa rodzaje cukierków ''Tiki-Taki'' po 10zł 50gr za kilogram oraz ''Malagi''- 1,2 razy droższe od ''Tiki- Taków ''. Ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20 zł po zakupieniu 3o dag '' Tiki-Taków'' i 0,6 kg '' Malagi''? Zapisz obliczenia

Ps. Potrzebne na zaraz
Błagam

2

Odpowiedzi

2009-12-09T16:57:34+01:00
60*15,75/100=9,45
30*10,50/100=3,15

20-9,45-3,15=7,40
2009-12-09T17:10:27+01:00
1.2*10.5=12.6 - cena za 1kg cukierków "Malaga"
10.5 - cena za 1kg cukierków "Tik-tak"
0.3*10.5=3.15
0.6*12.6=7.56
3.15+7.56=10.71
20-10.71=9.29
Odp.: Zostanie 9.29 zł reszty.