×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz charakterystykę " Ani z Zielonego Wzgórza " .

Etapy powstawania charakterystyki :

1.Przedstawiamy bohaterkę.
2.Opisujemy wygląd zewnętrzny.
3.Cechy osobowości (sposób myślenia) usposobienia (sposób zachowania się).
4.Inne cechy.
5.Podsumowanie (twoja ocena postaci).
1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T16:02:03+00:00
Ania Shirley jest główną bohaterką powieści "Ania z Zielonego Wzgórza". Urodziła się w Nowej Szkocji. Gdy miała 3 miesiące, jej rodzice - Berta i Walter - zmarli. Przygarnęła ją sąsiadka, pani Thomas, potem pani Hammont. Następnie trafiła do sierocińca, skąd zabrała ją pani Spencer dla Maryli i Mateusza Cuthbert, którzy mieszkali w Avonlea w Kanadzie. Miejsce to nazywano Zielonym Wzgórzem. Dziewczynka była wtedy w wieku 11 lat.
Gdy czekała na stacji na Mateusza, jej warkocze wyglądały jak ogniste płomyki. Twarz była drobna, blada, chuda i cała wysypana piegami. Usta miała szerokie i duże. Oczy zmieniały barwę, raz były czarne, a raz zielone. W czasie, gdy dziewczynka urosła, jej włosy przybrały kasztanową barwę, a oczy stały się szaro-zielone.
Najbardziej rozwiniętą cechą Ani była szeroka wyobraźnia. Kochała piękno, lubiła nadawać różnym przedmiotom i roślinom imiona. Zawsze była wrażliwa, szczera i prawdomówna. Nienawidziła kłamstwa. Przewrażliwienie na punkcie swojego wyglądu nie dawało jej spokoju. Starała się widzieć we wszystkim dobre strony, umiała oddać się za innych ludzi. Dzielność, zręczność i opanowanie również są słowami opisującymi Anię. Nie obchodziło jej, co mówią o niej ludzie.
Moim zdaniem niespokojny duch Ani wziął się ze strasznego losu sieroty. Potrafiła jednak pokazać innym, co o nich myśli, a nawet nakrzyczeć na dorosłych. Dziewczynka była niestety zbyt przewrażliwiona na punkcie swojego wyglądu. Myślę, że Ania jest dobrym przykładem tego, że nawet z biednego, niechcianego dziecka o nieciekawym losie może wyrosnąć ktoś wielki.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci