Odpowiedzi

2009-12-09T17:46:54+01:00
Dwie i trzy czwarte kg=2,75kg

2,75kg------------11zł
1kg-----------------x

x=1kg*11zł/2,75kg=4zł

Odp.: Jeden kg bananów kosztował 4 zł.
2 4 2
2009-12-09T17:47:44+01:00
2 3/4kg=11zł
2,75kg=11zł|2,75
1kg=4zł

Odp.Jeden kilogram bananów kosztował 4zł.
2 4 2
2009-12-09T17:48:57+01:00
2 3/4 = 2,75

2,75 kg bananów -> 11 zł
1 kg bananów -> x zł

2,75 * x = 1 * 11
2,75x = 11
x = 4

Sprawdzenie: 2,75 * 4 = 11zł

Odp. Jeden kilogram bananów kosztował 4 zł


1 4 1