×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-12-09T17:15:45+00:00
Odpowiedż na to pytanie brzmi tak.Ksiązki moga stanowić dla nas inny świat.Przenieśc na do przeszłości i pokazać "jak dawniej zyli ludzie",ale równoczesnie przenieśc nas do przeszlości i ukazać nam nasze przyszłe życie lub losy ziemii i ludzi.Świat ten może być światem bardzo interesującym i ciekawym.Książki jak najbardziej stanowią nasz własny wehikuł czassu.

zdania niepotrzebne mozesz usunac a wszystko przerobic jak chcesz :)
0 0 0
2009-12-09T17:16:42+00:00
Uważam ze ksiazka może być wehikułem czasu, ale tylko wtedy jeslki jest ona ciekawa. Często czytając ulubione lektury wciągają mnie one tak bardzo z enie wiem co sie dzieje w okolo mnie. Czuję sie jakbym ja sama tam była. Tak, jakby tzw' 'wehikul' przeniósł mnie w tamto miejsce.
uwielbiam takie uczucie ;-)
0 0 0
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-09T17:20:21+00:00
Moim zdaniem książka może być wehikułem czasu, ponieważ czytając pewne opowieści np. fantastyczne mozemy przeniesc sie w inny swiat. Z drugiej strony dzięki ksiązką opisującym jakieś wydarzenia z przeszłości możemy cofnąć się w przeszłość ( np. "medaliony" - z. nałkowskiej) i poznać jakieś nieznane nam dotychczas wydarzenia. POza tym, gdy czytamy książkę możemy oderwać sie od rzeczywistości, która nas otacza. Można dzięki temu zapomnieć o trapiących nas problemach czy smutkach jakie nam doskwierają. Reasumując, uważam iż książka to doskonały wehikuł czasu, który rozwija naszą wyobraźnię i pozwala nam na przeniesienie się w inny - czasem lepszy lub gorszy - świat.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci