Odpowiedzi

2009-12-09T20:25:55+01:00
Zamiast nauczycieli bedą roboty
Bedzie mozna sobie kupowac inteligencje np wsadzac sobie takjakby pendriwy do glowy z inteligencja np z mattematyki i bedzie sie geniuszem z matmy
Kazdy uczen bedzie mial laptopy
Windy w szkołach a moze i nawet teleportery ..
nie bedzie kredy tylko jakies magiczne ołowki ktore beda pisac o czym myslimy itp
78 4 78
2009-12-09T20:34:52+01:00
Nasza dzisiejsza szkoła nie jest najlepsza, ale porównajmy ją ze starożytną szkołą albo wojenną.Teraz w szkole mamy swobode wypowiadania własnea o zdania, ale czasem przychodzą nam do głowy myśli : Jak będzie wyglądała szkoła za 20lat? A jak będzie wyglądała szkoła za 100,200 lat?
Szkołę za 100 lat wyobrażam sobie jako wielki ,kolorowy budynek z szyberdachem , który najczęściej jest otwarty - tak aby uczniowie podczas lekcji mogli korzystać z uroków pogody. Gdy jednak pogoda nie dopisze to dach za pomocą mechanicznych urządzeń zostanie z powrotem założony. W szkole będzie wielki korytarz w kształcie koła lub trójkąta - tak aby uczniowie łatwiej zapamiętywali naukę matematyki. Każdy szczegół w szkole będzie po to aby uczeń mógł lepiej przyswoić wiedzę. Na doniczkach kwiatów będzie opis danej rośliny , jej właściwości - wszystko po to aby nauka łatwiej wchodziła do głowy.Sale będą duże przestronne i bardzo kolorowe . Uczniowie będą siedzić w ławkach na których będą stały minilaptopy służące do sprawdzenia danej rzeczy.Przy ławce uczeń będzie miał przenośną lodówkę z napojami dzięki czemu gdy zachce mu się pić będzie mógł sięgnąć po napój chłodzący.Lekcje będą wyglądać zupełnie inaczej niż te dzisiejsze. Uczniowie wszystkie informacje zapisywać będą właśnie w laptopach pozatym na lekcjach będą przeprowadzane rozmaite doświadczenia. Na lekcje np. fizyki zostanie wynajęty aktor udający M.Kopernika dzięki czemu uczeń będzie mógł ,,poznać'' wielkiego polaka z bliska.

Szkoła za sto lat z pewnością będzie ciekawsza niż ta dzisiejsza , w której panuje taka monotonność ,jednakże nie wyobrażam sobie siebie w szkole za 100 w której nie mogłabym pisać w zeszycie,przepychać się na przerwach bo to co dzieje się w dzisiejszych szkołach -często nudne,stresujące lekcje ma swój klimat ;)uff. Licze na NAJ;-)

GWARANTUJE ŻE NIE Z NETA;-)
103 4 103