×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-12-09T19:46:55+00:00
"Opowieść wigilijna" Karola Dickensa to jedna z najlepszych książek tego autora. Opowiada o starszym Ebenezerze Scrooge ,który całe swoje życie poświęcił na zdobywaniu fortuny. Jest ponurym , skąpym człowiekiem , możliwe że dlatego gdyż był w wieku 14-15 lat jego ojciec wysłał go do szkoły z internatem ,z książki wynika że w pewnym stopniu go nie chciał . To musiało bardzo odbić się na jego psychice . W młodości miał przyjaciół, nawet kobietę którą kochał ,ale wraz z pierwszą pracą zapragnął dorobić się fortuny . Tak zatracił się w swoim postanowieniu że zapomniał o tym co w życiu jest najważniejsze czyli o miłości .
W wigilie Bożego Narodzenia jego dawny współpracownik Marley . Za zycia był taki samy jak Ebenezer skąpy, nie uprzejmy. Ale on zapowiada że w te noc odwiedza go 3 duchy przeszłych, teraźniejszych i przyszłych świąt Bożego Narodzenia. To dla niego jest szansa żeby się zmienić , żeby po śmierci nie dźwigać ze sobą ciężkich łańcuchów . Wszystkie duchy pokazały jak wygląda życie z perspektywy innych ludzi . Scrooge widział tyle cierpienia . Zauważył ,że za życia nie był szanowany przez innych a w dniu śmierci nikt go nie żegnał . Po tej nauce zrozumiał że powinien się zmienić . I wraz z nadejściem Wigilli zaczął obdarowywać biednych , odwiedził swojego siostrzeńca i wraz z nim i jego rodzina spędził święta.
Ta książka powinna skłonić ludzi do pomyślenia nad swoim życiem , gdyż powinniśmy dbać o innych tak samo jak o siebie . Życie bez miłości nie jest prawdziwym życiem .


_________

Dziwne ,ale może ci sie podoba a sprawdź błędy interpunkcyjne ;p
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci