1. Małgosia Ma do Przeczytania 120 stron tekstu. Na razie Przeczytała ich jedną trzecią . Ile Stron Pozostało Jeszcze do Przeczytania ? .
Odp. : ....
2.Tata Ani Zarabia 1700zł , a Mama 200 zł Mniej ile złotych zarabiają w sumie rodzice ? .
Odp : ....
3. Pociąg ,, Tatry `` Wyjeżdża z Zakopanego o godzinie 19:00 i Przyjeżdża do Gdyni o Godzinie 10:20 następnego dnia rano . Jak Długo Trwa Podróż tym Pociągiem z Zakopanego do Gdyni ? .
Odp : ....
4. Woda Stanowi około 2/3 masy całego oragnizmu człowieka. Marcin wazy 42 Kg. Ile Wody zawiera jego oragiznm ?.
Odp : ....
5. Pod Koniec Lipca Agnieszka kupiła pierwsze śliwki . Za 25 dag zapłaciła 1, 80 zł. W Sierpniu sliwki były już dwa razy tańsze . Ile Kosztował Kilogram śliwek w Spierpniu ? . !
Odp : ....

Błaagam o Odpowieeddz ! ;)) ! . Prosze Wass !

3

Odpowiedzi

2009-12-09T22:12:28+01:00
1. 40 stron.
2. 3200 zł.
3. 15 godzin i 20 minut
4. 14 kg
5. 3 zł 60 gr.
2009-12-09T22:17:41+01:00
1. 120x⅓=40 stron przeczytała
120-40= 80 stron zostalo do przeczytania
Odp. : ....
2.mama zarania 1700-200=1500
razem zarabiaja 1700+1500=3200
3. 5 godziny dnia do 24 + 10,20 przyjazd czyli pociag jedzie 15 h i 20 min
4. 2/3x42= 28 kg
5.
25 dag=1/4 kg czyli kg sliwek z lipcu kosztował 1,8x4=7,2zł
7,2;2=3,6zł kosztował kg w sierpniu
2009-12-09T22:22:29+01:00
1)
120 x ⅓=120÷3=40
120 - 40=80
odp.Pozostało 80 stron
2)
1700+(1700-200)=1700+1500=2200zł
odp.Rodzice zarabiają w sumie 2200zł
3)
19 -10.20
24h-19h=5h
5+10.20=15h20min
odp.Podróż trwała 15 godzin20minut
4)
42 x ⅔=84÷3=28
odp.Jego organizm zawiera 28kg wody
5)
1.80 x 4=7.20
7.20÷2=3.6zł
odp.W sierpniu śliwki kosztowały 3.60zł
3 1 3