×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-12-10T14:05:44+00:00
Biblioteka - to instytucja, która gromadzi, przechowuje i udostępnia czytelnikom książki, czasopisma i inne zbiory (czyli dokumenty gromadzone przez bibliotekę).
Biblioteka to także gmach, lokal, budynek w którym przechowuje się książki, biblioteka to również szafa na książki, zwykle oszklona.
Biblioteka posiada wypożyczalnię i czytelnię. Mogą z niej korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły (nauczyciel pokazuje uczniom wypożyczalnię i czytelnię biblioteki szkolnej i omawia zakres księgozbioru znajdującego się w wypożyczalni i czytelni).
Wypożyczalnia - jest to pomieszczenie biblioteki, w którym wypożycza się książki, zbiory wypożyczalni w większości stanowi literatura piękna. Gromadzimy również literaturę fachową dla nauczycieli oraz książki o tematyce ekologicznej i literaturę o gminie Wąpielsk i powiecie rypińskim, która umieszczona jest w dziale Regionalizm.
Czytelnia - to pomieszczenie biblioteki, w którym można czytać książki i czasopisma oraz korzystać ze zbiorów biblioteki, ale tylko na miejscu. Księgozbiór podręczny czytelni składa się między innymi z encyklopedii ogólnych i specjalnych, słowników, leksykonów itp.(w tym miejscu należy uczniom wyjaśnić pojęcia: encyklopedia, słownik). W szkolnej czytelni funkcjonuje również Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej-do dyspozycji uczniów jest 8 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.
4 2 4
2009-12-10T14:06:53+00:00
Nalezy nie jesc i nie pic przy ksiazkach oraz oblozyc je w okladke aby rogi nie byly pozaginane, nie zaznaczac danej strone po przez zagiecie rogu itp.
3 3 3
2009-12-10T14:08:49+00:00
Nalezy nie jesc i nie pic przy ksiazkach oraz oblozyc je w okladke aby rogi nie byly pozaginane, nie zaznaczac danej strone po przez zagiecie rogu nie pisać po nich nie rzucac nimi.
2 5 2
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci