Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-28T18:31:40+01:00
"Dojrzewanie to trudna sprawa" - rozprawka

Dojrzewanie spada na nas, młodych ludzi jak "grom z jasnego nieba". Przychodzą chwile, że jesteśmy dumni, że przestajemy być dzieckiem. Czasami jednak, przemiany fizyczne wprawiają nas w osłupienie. Jednakże, czy dojrzewanie polega tylko na zmianach fizycznych naszego ciała? Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie. W czasie tego długiego okresu, nie tylko zmienia się nasza postura, nasz wygląd, ale także w naszej głowie zachodzą bardzo ważne przemiany. Kształtuje się nasza psychika. Zmienia się sposób patrzenia na świat dorosłych.
W tej pracy uargumentuję tezę, że :"Dojrzewanie to trudna sprawa".
W pierwszym argumencie przywołam jakże niezwykle wartościową przypowieść "Mały Książę" A. de Saint Exupery'ego. Autor książki idealnie przedstawił świat bohatera w czasie jego przemiany z małego dziecka w prawdziwego mądrego chłopaka, żeby nie powiedzieć w mężczyznę, zdolnego do prawdziwego uczucia - miłości i przyjaźni.
Drugim argumentem będą sylwetki bohaterów "Kamieni na szaniec" A. Kamińskiego. Jak wiadomo, żyli oni w niezwykle trudnym okresie dla Polaków - w okresie II wojny światowej. Lata 1939-1945 przewrócili dotychczasowe życie milionów Polakom "do góry nogami" - zniszczyła marzenia, zrujnowała plany. Jednak Oni, czyli Zośka, Alek, Rudy nie pozostali bierni wobec tym wszystkim tragediom, jakie spotkały ich kraj. Walczyli! Stawili opór okupantom! Byli w trudnym okresie dojrzewania, ale mimo to nie poddali się bez walki. Przetrwali. I niezwykłe jest to, jak wiele zrobili dla kraju.
Dojrzewanie - trudny wiek, to fakt. Każdy człowiek musi przez nie przejść, jeden "boleśniej", drugi bez większych przeszkód. Ale jedno jest pewno - nie wolno się poddawać. Trzeba przetrwać te wszystkie trudności, problemy młodzieży.
Nie ukrywajmy też, że młodość niesie ze sobą też inne konsekwencje. Już bardziej dla nas przyjemniejsze. To właśnie w tym czasie możemy śmiało bawić się, szaleć na imprezach.starałam się ( ;
4 5 4