×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-12-10T15:42:09+00:00
Alina, jasnowłosa, niebieskooka, zawsze pogodna, uśmiechnięta, skora do żartów okazuje matce serce i szacunek. Troszczy się o nią „Że też nigdy chmurki Bóg nie nadwieje, aby cię zakryła. O!biedna matko!”. Jest czuła i przymilna, widać, ze naprawdę siostrę i matkę kocha. Ma współczujące, gorące serce. „Nie!nie, nie, jutro odpoczywa matka, a my z siostrzyczka idziemy na żniwo.”

Delikatna, ustępliwa, szczerze uzewnętrznia swoje prawdziwe uczucia i myśli. Zakochała się w Kirkorze, lecz także szanse na polepszenie losu matki i siostry. „Jeśli mnie wybierzesz/Szlachetny panie, musisz obiecać,/Że mię do zamku twojego zabierzesz z matką i siostrą”.
Podczas zbierania malin gotowa jest oddać siostrze swój pełny dzban, widząc, jak bardzo jej zależy na zdobyciu Kirkora. Pozbawiona egoizmu, prostolinijna ufnie zwierza się Balladynie ze swoich uczuć do rycerza. Za swoja naiwność i dobroć płaci śmiercią.
10 4 10
2009-12-10T15:43:09+00:00
Alina to młodsza z dwóch córek wdowy. Razem z matką i siostrą mieszkały w małej ubogiej chatce.
Alina była ładną dziewczyną. Miała długie włosy, które zaplatała w warkocz, błękitne oczy i rumieńce na twarzy.
Młodsza córka wdowy była przeciwieństwem Balladyny. Odznaczała się pracowitością i zawsze myślała o dobru innych. Kiedy miały iść z matką w pole, zaproponowała jej odpoczynek, a poszła z Balladyną. W przeciwieństwie do siostry Alinę cechowała prawdomówność i uczciwość. Szczerze, nie ubarwiając, wyznała Kirkorowi, jakie umiejętności posiada. Alina była skłonna do poświęceń. Chętnie wykonywała za matkę ciężkie prace, aby ta się nie przemęczała.
Podziwiam Alinę za jej łagodność, cierpliwość i dobroć. W przypadku młodszej siostry, żyjąc pod jednym dachem z osobą taką jak Balladyna, trudno jest zachować pogodny charakter i ufność w stosunku do ludzi.
6 3 6
2009-12-10T17:05:59+00:00
Alina jest młodszą z córek wdowy. Razem z matką i siostrą mieszkały w małej ubogiej chatce.
Alina była ładną dziewczyną. Miała długie, jasne włosy, które zaplatała w warkocz, błękitne oczy i rumieńce na twarzy.
Młodsza córka wdowy to zupełne przeciwieństwo Balladyny. Jej cechami były: pracowitość, troska o dobro innych. Kiedy miały iść z matką w pole, zaproponowała jej odpoczynek, a poszła z Balladyną. W przeciwieństwie do siostry Alinę cechowała prawdomówność i uczciwość. Powiedziała ona szczerze, bez ubarwiania Kirkorowi, co oczekuje itp. Alina była skłonna do poświęceń. Chętnie wykonywała za matkę ciężkie prace, aby ta się nie przemęczała.
Moim zdaniem Alina jest bardzo cierpliwa, łagodna oraz dobrotliwa. W przypadku młodszej siostry, żyjąc pod jednym dachem z osobą taką jak Balladyna, trudno jest zachować pogodny charakter i ufność w stosunku do ludzi. Jednak ona to potrafiła, pomimo wszystkich krzywd, które doznała od siostry.
7 4 7
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci