Zad1
Ola za 4 gumki do włosów i 6 spinek zapłaciła 4,80 zł. Monika w tym samym sklepie za 1 gumkę i 10 spinek zapłaciła 4,60. Jaka była cena jednej gumki a jaka jednej spinki.
Układy równań
Ułóż Analize
Ułóż układ równań
Rozwiąrz układ równań
Zrób sprawdzenie


zad2 Państwo Wodzińscy zużyli w marcu 6 m sześciennych wody zimnej i 7 m sześciennych wody ciepłej. Zapłacili 54 zł. W kwietniu za zużycie 7 m sześciennych wody zimnej i 6 m sześciennych wody ciepłej zapłacili 50 zł. Ceny wody w marcu i kwietniu były takie same. Ile kosztuje 1 m sześcienny wody zimnej a ile ciepłej??
Analiza
Ułuż układ równań
Rozwiąrz układ równań
Zrób sprawdzenie


Ważne pomóżcie nie mogę tego obliczyć!!;(

1

Odpowiedzi

2009-12-10T17:12:24+01:00
Układ do 5/10 - mamy takie same podręczniki ;D

4x+6y=4,80
x+10y=4,60

do 7 nie jestem w stanie zrobić.