Odpowiedzi

2009-12-10T18:22:03+01:00
3/4 kg = 0,75 kg
2/5 zł = 0,40 zł

0,75 kg * 8,40 zł = 6,30 zł
1,5 kg * 9,60 zł = 14,40 zł

15 zł - 6,30 zł - 14,40 zł = -5,70 zł

Odp. Nie wystrczyło mu pieniędzy na zakupy.
2009-12-10T18:23:14+01:00
3/4*8/25=3/4*42/5=63/10=6,3zl
1 1/2*9,60=3/2*96/10=1444/10=14,4zl

15-(6,3zl+14,4zl)= 15-20,7zl=-5,7zl

Odp.Krzysztofowi nie starczy pieniedzy