A)Wykładzina ALIK ma 2,4 m szerokości i kosztuje 36,60 zł za 1 metr bieżący. Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny?
b) Wykładzina BIELIK ma 2,5 metra szerokości i kosztuje 14,80 zł za 1 metr kwadratowy. Ile kosztuje metr bieżący tej wykładziny?


Proszę o obliczenia i odpowiedzi

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-10T18:39:17+01:00
A )
Wykładzina Alik ma 2,4 m szerokości i kosztuje 36,60 zł za 1 metr bieżący. Ile kosztuje metr kwadratowy tej wykładziny?
P=2,4*1 =2,4 m²

2,4m²-36,6zł
1m²-x

2,4x=36,6zl /:2,4
x=15,25zł
Metr kwadratowy tej wykładziny kosztuje 15,25 zł

B)
Wykładzina Bielik ma 2,5 m szerokości i kosztuje 14,80 zł za 1 metr kwadratowy. Ile kosztuje metr bieżący tej wykładziny?

1m²-14,8 zł
2,5m²-x

x=14,8*2,5
x=37zl
Metr bieżący kosztuje 37zł
3 3 3
2009-12-10T18:45:16+01:00
A) 36,6 : 2,4 = 15,25 zł/m2
B) 14,8 * 2,5 = 37 zł/mb
5 4 5