×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Czy zgadzasz się ze słowami Sofoklesowego chóru, które tak można sperfazować :nikogo ze śmiertelnych nie można nazwać szczęśliwym? Napisz wypracowanie na

ten temat , odwołując się do lektury i własnych przeżyć . POMOCY (to ma być rozprawka na minimum 270 słów chodzi o " Króla Edypa" ) złe lub niedokończone odpowiedzi zgłaszam jako spam !!!!!!!!!!
1

Odpowiedzi

2009-12-12T09:18:31+00:00
Osobiście NIE zgadzam się ze słowami Sofoklesowego chóru, których parafraza brzmi: "nikogo ze śmiertelnych nie można nazwać szczęśliwym". Każdy ma inne priorytety, szczęście to dla każdego coś innego. Dla jednych to spędzanie czasu z rodziną. Dla innych to wakacje w Chorwacji. Należy też pamiętać, że "szczęście na właściwym budowane jest podejściu" i to od nas zależy, czy osiągniemy szczęście, czy nie.

Nie tylko nieśmiertelni są szczęśliwi. Ludzie kiedyś wierzyli, że szczęście-to tylko w raju. Dziś wiemy, że jest inaczej. Tutaj też można zaznać szczęścia. Drobny upominek może nam dać wiele radości. Wystarczy, że w niedzielę zasiądziemy do obiadu w rodzinnym gronie, padnie kilka zabawnych tekstów i już cała rodzina się śmieje. Dużo rzeczy nas cieszy. Uśmiechamy się na ulicy do ludzi i oni ten uśmiech odwzajemniają. W telewizji widzimy, jak ludzie cieszą się z wygranej w teleturnieju. W radiu słuchać śmiech i radość ludzi, którzy wygrali samochód.

Wszędzie gdzie jesteśmy, słyszymy śmiech(czyli:radość). Radości nie da się zburzyć! Istnieje wszędzie i zawsze istnieć będzie! To wartość, którą posiadać należy i trzymać jak największy skarb!

Nie zgadzam się ze słowami, że wszyscy wiemy, że jak to napisał Kochanowski "nic wiecznego na świecie,
radość się z troską plecie". Jeżeli jest źle, to nie warto się załamywać i mówić jakie to nas dopadło nieszczęście. Uważam, że na dłuższą metę każdy człowiek jest szczęśliwy, nawet Chińczyk, który uprawia ryż za 2$ dziennie...
__________________________________________________________
Liczę na status najlepszego rozwiązania.
7 2 7
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci