Odpowiedzi

2009-12-10T19:36:50+01:00
0,85kg--->3,57zł
1kg--->x zł

0,85x=3,57 |:0,85
x=4,2zł

Odp. Kilogram gruszek kosztuje 4,20zł.

NA 100% DOBRZE!
3 3 3
  • an12
  • Początkujący
2009-12-10T19:41:01+01:00
1kg - x zł
0,85kg - 3,57zł
x = 1kg * 3,57zł / 0,85kg = 4,2
odp. za 1kg gruszek należy zapłacić 4,2zł
3 5 3
2009-12-10T19:47:27+01:00
0,85kg-3,57
1kg-x
x=3,57/0,85
x=4,15
za kg gruszek trzeba zapłacic 4,15