×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisze wypracowanie na wybrany temat :

1. "Gdybym była aktorką , chciałabym zagrac ..." - uzasadnij wybór soptaci ze sztuki Moliera .
2. Harpagon - smieszy , przeraza czy budzi politowanie? " - rozwaz podane pytanie w formie rozprawki.
3. Napisz kilka (2) kartek z pamietnika Elizy lub Kleanta.
4. Z czego z lub kogo smiejemy sie czytajac "Skąpca" Moliera.
1

Odpowiedzi

2009-12-11T13:38:29+00:00
Harpagon, główny bohater komedii Moliera Pt. „Skąpiec” budzi przerażenie.
Uświadamiamy to sobie wtedy, kiedy zauważamy, że to nie Harpagon jest głównym bohaterem. Są nimi pieniądze. Kolejnymi przykładami na to, że Harpagon budzi przerażenie przedstawię poniżej: Harpagon jest bezwolnym narzędziem swojego nałogu gromadzenia pieniędzy. Uzależnienie od posiadania przedmiotów materialnych pochłania całą jego energię, wypiera z życia inne wartości takie jak więzi rodzinne. bezinteresowna miłość. W zależności od okoliczności uwikłany jest nie tylko Harpagon, lecz także jego bliscy: córka Eliza i syn Kleant Kolejnymi konsekwencjami ojcowskiego nałogu są moralne występki syna. To Harpagon. czy raczej pieniądze, są źródłem potencjalnego zła: przestępstw, oszustw, złorzeczeń ( syn życzy ojcu śmierci ), Harpagon uprzedmiotowuje ludzi. Traktuje służących jak przedmioty, zastanawia się ile można na nich „zarobić” Personifikuje przedmioty. Na przykład szkatułka. Traktuje ją z uczuciem jak bliską sobie osobę.
Na podstawie przytoczonych powyżej argumentów możemy jednak stwierdzić, że pozorna śmieszność postaci Harpagona skrywa się dramat człowieka a raczej przedmiotu. Postać Harpagona przeraża, ponieważ zauważamy wewnętrzną pustkę życia bohatera.

4.Z moliera jego głowy która dożyła do władzy chciał być panem świata rzadzić nad każdym korku nie obchodził go los innych , Drugą rzeczą są jego niewyrodne dzieci które go podglodały gdy sie kopał były podejrzliwie. A po trzecie jego niechetne przyjmowanie pieniedzy bał sie że bedzie miał za dużo inaczej niż wskazuje nazwa Opowieści.
5 3 5
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci