Odpowiedzi

2009-12-11T17:43:49+01:00
2 ½ kg = 50zł
1 kg = x zł

x =( 50 * 1 ) / 2 ½
x = 20zł

Odp: 1 kilogam cukierków kosztuje 20 zł
5 3 5
2009-12-11T17:43:56+01:00
2,5kg - 50zł
1kg - x zł

z proporcji na krzyz/:
x=20zł
xDD


P.S.Czyli B)

xDD
4 3 4
2009-12-11T17:45:47+01:00
2 1/2 kg - 50
1kg - x


x = (1kg * 50)/ (2 1/2 kg) = 20 (zł)


to sie nazywa proprocja

zamiast znaków dzielenia wstaw kreske ułamkową i opuść nawiasy =)