Gdy Pani Małgosia była na Litwie 1 lit kosztował 1,17 zł , a litr gazu do samochodu w Polsce kosztował 1,69 zł , a na Litwie 1,34 lita . Gdzie gaz był tańszy w POlsce czy na Litwie ? Ile złoty można było zyskać kupując 100 litrów tańszego gazu . ?

1

Odpowiedzi

2009-09-07T17:28:31+02:00
1l = 1,17 zł
Cena za litr gazu:
w Polsce: 1,69 zł
na Litwie: 1,34 l = 1,34*1,17 = 1,5678 zł ≈1,57 zł
Gaz był tańszy na Litwie.

Oszczędność na 100 litrach gazu wyniesie:
169 zł - 156,78zł = 12,22 zł
1 5 1