Witam , proszę to napisać na minimum 1 stronę

Rozprawka bądź wypracowanie:

''Muzyka Współczesna w świecie* u młodzieży..."

* ---> Chodzi mi oto , żeby opisać jak młodzież traktuje Muzykę współczesną , w sensie muzyka uspokaja coś w tym stylu

Proszę o konkrety^^ minimum 1 strona. Sorry ale wymagania pani xD

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-11T23:04:03+01:00
Muzyka to bardzo szerokie pojęcie, jest z nami od wieków i już nie raz udowodniła, że bardzo nam pomaga.
Obecnie najpopularniejszym rodzajem muzyki jest muzyka współczesna znana zwłaszcza wśród młodzieży. I na tej grupie wiekowej chciałabym się skupić.
Zaczynając od tego, że wiele subkultur które teraz powstały m.in. EMO opiera się wlaśnie na muzyce, ciężkiej, wręcz dramatycznej stąd skrót nazwy EMO-cjonalny. Na szczęście nie jest to większość. Bardziej skromna grupa młodzieży traktuje muzykę jako ważny etap w swoim życiu, często zapamiętując tytuły piosenek kojarzących się z ważnym wydarzeniem: pierwsza miłość, pierwsze łzy, niezapomniane wakacje itd. Dla mniejszych marzycieli i tych którzy nie są sentymentalni, muzyka odgrywa rolę uspakajającej, relaksującej, kiedy po ciężkim dniu szkoły wraca się do domu, włącza się swój ulubiony kawałek odrazu lepiej się funkcjonuje, poobnie ze snem, udowodniono naukowo, że ci którzy zasypiają przy ulubionej muzyce budzą się zrelaksowani i wyspani.
Ale to nie koniec właściowości pomocniczych muzyki. Wielu z nas, także studentów czy dorosłych wykorzystuje swoje ulubione nuty w pomocy przy nauce, czytając kolejną stronę nudnej lektury bardzo często jakoś tak lepiej zostaje w naszej pamięci kiedy w uszach mamy słuchawki z ulubioną muzyką.
A z tych bardziej ekstremalnych przykładów to ci którzy na codzień są samotnikami uznają swój odtwarzacz muzyczny jako przyjaciela który jest z nimi wszędzie, na ulicy, w tramwaju, aucie czego mimo sympati dla wesolych nut nie polecam bo za głośne ich słuchanie może spowodować jakąś większą drogową tragedie. Wracając jednak do pozytywów, bardzo często zdarza się, że na codzień szara myszka, cicha i skromna dziewczyna słysząc mocno podkręconą muzykę w klubie, biegnie na parkiet i wyzwala swoje wszystkie pozytywne emocje co wiąże się później nawet z poznaniem swojej drugiej połówki.
Tak więc kończąc: Młodzieży, ale i zarówno dorośli, seniorzy i juniorzy nie zamykajmy się w świecie tv i internetu, jest tyle rodzajów muzyki,że każdy z was coś dla siebie znajdzie i mam nadzieję, że będzie jednym z tych szczęścliwców, muzykofanów których opisałam.