Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-12T19:48:22+01:00
Nicienie (Nematoda syn. Nemata) – typ zwierząt bezkręgowych, dawniej klasyfikowanych jako gromada w typie obleńce.
Zamieszkują środowisko wodne, ale również glebę. Większość z nich jest pasożytami zwierząt i roślin.


Opuchlak truskawkowiecOpuchlak truskawkowiec to groźny szkodnik, żerujący między innymi na truskawkach.

Mysz domowa - gryzoń z rodziny myszowatych, jest gatunkiem synantropijnym, który prawdopodobnie pochodzi od myszy zamieszkującej stepy i tereny półpustynne od północnej Afryki, poprzez południowo-wschodnią część Europy aż po Wyspy Japońskie. Obecnie znajduje się ją wszędzie tam gdzie żyje człowiek (nawet na stacjach antarktycznych).

Mole - groźne są żarłoczne larwy, które żywią się naszymi ubraniami, jako że uwielbiają wełnę, skórę, futra, nie pogardzą jednak i włóknami syntetycznymi. Dorosłe owady, mające postać niepozornych motyli, nie wyrządzają już szkód. Mole są bardzo wrażliwe na niektóre olejki eteryczne, dlatego dobrze jest umieścić w szafie woreczki z bagnem, lawendą lub goździkami.

Pluskwy - żyją w hotelach, domach akademickich, mieszkaniach. Można je przynieść do domu razem z meblem kupionym na targu staroci lub w komisie. Żywią się krwią człowieka, żerują w nocy. Jaja składają w różnych zakamarkach. Dezynsekcję przeprowadzić należy natychmiast po zauważeniu jednej choćby pluskwy. Środkiem owadobójczym oblewa się wszystko: meble, sprzęty, ubrania
2 1 2