Odpowiedzi

2009-12-12T13:00:20+01:00
Jabłonie kosztowały 120 * 10,50 = 1260zł

Sliw kupił 120 / 3 = 40
i kosztowały one 40 * 8,90 = 356zł

W sumie powinien zapłacić 1260 + 356 = 1616zł
Ale dostał rabat = 15% * 1616zł = 1616 * 15 / 100 = 242,40zł

Czyli zapłacił 1260zł - 242,40zł = 1017,60zł
3 3 3
2009-12-12T13:00:48+01:00
120*10.5=1260zl

120:3=40

40*8.90=356zl

1260+356=1625

1625-100%
x-15%

x=1625*15%
----------
100%

x=243.75

1625-243.75=1381.25
1 5 1