×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Mam napisać rozprawkę na temat nie szata zdobi człowieka

Potrebuję argumentów ( co najmniej 3 )
i krótkie zakończnie
proszę

a najlepszą odp. dostanie naj
2

Odpowiedzi

2009-12-12T12:49:43+00:00
Stwierdzenie "nie szata zdobi człowieka" nie powinno być podstawą do poznawania i osądzania ludzi po ich wyglądzie. W dzisiejszych czasach, często dla ludzi młodych, wygląd staje się priorytetem. Jednak ludzi poznajemy po ich wnętrzu, charakterze, a nie po tym co przykrywa ich ludzkie ciało.
Często zdarza się, że osądzamy ludzi po wyglądzie, ponieważ ważne jest pierwsze wrażenie, ale często opinia ta po dłuższym kontakcie z daną osobą okazuje się mylne. Szata, czyli to co mamy na sobie jest rzeczą zmienną, a wnętrze człowieka, jego usposobienie i temperament jest wartością stałą. Oceniając osobę po wyglądzie możemy ją skrzywdzić. Osoby z rodzin ubogich ubrane są często skromnie, ale za to czysto i schludnie. Może to być powód do wyśmiewania ich przez kolegów, którzy w życiu dostają wszystko czego chcą dzięki swym bogatym kolegom. Wymalowana i modnie ubrana nastolatka nie zawsze jest inteligentną i dobrą osobą. Często jest pyszna, pewna siebie.
Zanim ocenimy osobę starajmy się ją najpierw poznać, oceniajmy po słowach, czynach i myślach. pamiętajmy o tym, że powiedzenie "nie szata zdobi człowieka" i pokrewne mu :jak cię widzą tak cię piszą" nie jest podstawą do oceniania ludzi
1 5 1
2009-12-12T12:50:38+00:00
Nie szata zdobi człowieka, to jego czyny i opinie go opisują. Kultura osoby też uwidacznia niektóre jej cechy ? np. czy z szacunkiem podchodzi do ludzi. Wiele o wartości człowieka możemy się dowiedzieć również w czasie sytuacji ekstremalnych, zdarzających się rzadko. W takich momentach widzimy czy osoba jest rozważna czy bezmyślna, odważna czy tchórzliwa itp. Najważniejsze jest, aby w kontakcie z drugim człowiekiem, nie ograniczać się do określenia osoby, patrząc tylko na jej wygląd zewnętrzny.
1 4 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci