ZAD.1 Pan Wiesiek , właściciel sklepu RTV , kupił w hurtowni 25 odtwarzaczy w cenie 1375 zł za sztukę. Kiedy udało mu się je wszystkie sprzedac , obliczył ,że przyniosły mu one 4450 zł zysku . Ile kosztowały odtwarzacz w sklepie pana Wieśka ?

ZAD.2 Pan Fortuna wygrał na loteri 1754300zł. Dziesiątą częśc tej kwoty przeznaczył na cele charytatywne . Z pozostałej części spłacił długi w wysokości 67500 zł i podarował każdej z trzech córek po 22500 zł. Ile pieniędzy z wygranej pozostało panu Fortunie?

( Odpowiedzi na zadania z obliczeniami )proszę o pomoc:)

3

Odpowiedzi

2009-12-12T15:02:22+01:00
25×1375=34375
odtwarzacze kosztowały 34375 zł
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-12T15:06:11+01:00
Zad.1
25zł * 1375zł = 34375zł
34375zł + 4450zł =38825zł
38825zł : 25 = 1553zł
Odp: Odtwarzacze w sklepie pana Wieśka kosztowały 1553zł

Zad.2
1754300zł : 10 = 175430 zł
1754300zł - 175430zł = 1578870zł
1578870zł - 67500zł = 1511370 zł
1511370zł - (22500 * 3) = 1443870 zł
Odp: Zostało mu 1443870zł
2009-12-12T15:09:25+01:00
1.
25*1375=34375 - cena za wszystkie w hurtowni
34375+4450=38825 - cena wszystkich w sklepie pana Wieśka
38825/25=1553 - cena jednego w sklepie
2.
Wygrana 1754300
1754300/10= 175430 rzeczy charytatywne
1754300-175430=1578870 po odjęciu na rzecz charytatywną
1578870- 67500= 1511370 po zapłaceniu długu
1511370- 3*22500= 1511370-67500= 1443870 po rozdzieleniu na córki
1443870 Reszta dla niego
4 5 4