PlIsS [!]
xD

Matematyka wokół nas 1gimnazjum .......
zad.14 str 153
Zmieszano dwa rodzaje cukierków : 3 kg po x za kologram i 4 kg w cenie o 1,5 wyższej od x zł.Ile kosztuje jeden kilogram tej mieszanki ?
Prosze o danee albo analize do zadania ;*
DaM naJ i 5 ^^

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-12T16:33:33+01:00
NIe mam taej książki ale zrobie ;)

3x + 4 razy 1,5x= 9x --> cena
7 kg= 9x | :7
1 kg= 2 i 2/7 x
4 5 4
2009-12-12T18:43:07+01:00
A ja mam taka ksiazke :P stara z 1 gim ale mam :D

Zad

3x + 4 * 1,5x = 9x = [cena]

7kg = 9x ---- /7

1kg = {dwie cale i dwie siudme} 2 2/7x

W odpowiedziach na koncu nawet jest taka Odp. wiec ;)
2 3 2