Odpowiedzi

2009-12-12T18:38:56+01:00
Autorytet w domu jest bardzo potrzebny. Pierwszymi autorytetami stają się rodzice. Dziecko pierwsze lata swojego życia spędza właśnie przy swoich rodzicach. Nie zna innych wzorów, nikt inny nie wpływa na jego zachowanie. Obserwujemy ich i postępujemy tak aby się do nich upodobnić. Oboje rodziców wkładają wiele sił i czasu, aby nas odpowiednio wychować. Starają się jak mogą. Dzięki nim uczymy się rozróżniać dobro od zła. Stajemy się lepsi i pozytywniej nastawieni do otaczającego nas świata. Każdy z nas kiedy dorośnie chciałby być taki jak oni.
4 5 4
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-12T18:40:15+01:00
W rodzinie powinien znajdować się autorytet, aby domownicy, szczególnie dzieci mogły brać z niego przykład. Autorytetem najczęściej bywa głowa rodziny, lecz nie koniecznie, może to być ktoś inny. Kiedy dzieci są małe potrzebuja autorytetu godnego do naśladowania. Rodzice sa ważnym przykałdem dla dziecka, wiec kiedy oni popełniają jakieś błędy dzieci je zapamiętują i później robią te same błedy. Kiedy dziecko dorasta i ma w głowie różne pomysły powienin brać przykład z swojego autorytetu. W rodzinie potrzebny jest autorytet , który możemy naśladować i powinien być naszym wzorem. Rodzice są naszym autorytetem juz w czasach dzieciństwa, kiedy uczą nas co dobre, a co złe, kierują naszym życiem, kiedynie jesteśmy jeszcze wstanie podjąć samodzielnej decyzji.Pomagają nam w każdej sytuacji.
Chcą naszego dobra, abyśmy nei popełnili żadnego błędu na swoejj drodze.
Rodzice wkładają wiele pracy w nasze wychowanie. Każde dziecko chce dowównać swoim rodzicom i stać siętakim jak on, więc dąży do tego, więc z tychpowodów autorytet jest potrzeby w rodzinie.

MAM NDZIEJĘ, ŻE POMOGŁAM, POZDRAWIAM.
2 5 2