Odpowiedzi

2009-12-12T19:09:20+01:00
1.Iran gotowy wymienić uran na paliwo do reaktorów.

Iran jest gotowy wymienić jednorazowo 400 kilogramów nisko wzbogaconego, 3,5- procentowego uranu na jego ekwiwalent wzbogacony w 20 procentach - oświadczył w sobotę minister spraw zagranicznych tego kraju Manuszehr Mottaki. »

2.Policja nie będzie pożyczać rodzinie królewskiej.

Praktyka udostępniania przez policję jej firmowej karty kredytowej dla finansowego podratowania członków rodziny królewskiej, którzy stanęli przed niespodziewanym wydatkiem, zostanie zbadana w najbliższym roku w ramach przeglądu policyjnych operacji - donosi "The Independent". »

3."Celem bombardowania w Kunduzie byli talibowie".

Wrześniowy atak lotniczy koło Kunduzu, przeprowadzony na rozkaz niemieckiego dowódcy, wymierzony był w konkretną grupę talibów i jej wysokich rangą przywódców - podają dziennik "Sueddeutsche Zeitung" oraz internetowy portal tygodnika "Der Spiegel". »

4.Kilkadziesiąt tysięcy protestowało przeciwko bezrobociu

Kilkadziesiąt tysięcy osób wzięło w sobotę udział w pierwszej od początku kryzysu gospodarczego wielkiej demonstracji związkowej w centrum Madrytu przeprowadzonej jako protest przeciwko przerzucaniu kosztów kryzysu na barki pracowników.

5.Costa przejmie Coffeeheaven w Polsce.

Spółka Whitbread, operator sieci kawiarni Costa Coffee w Wielkiej Brytanii, prowadzi zaawansowane rozmowy ws. przejęcia firmy Coffeeheaven, mającej pozycję rynkowego lidera w Polsce - donosi "Daily Telegraph". »

6.Benedykt XVI zaproszony do Albanii.

Premier Albanii Sali Berisha zaprosił Benedykta XVI do swego kraju na przyszłoroczne obchody setnej rocznicy urodzin błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty - poinformowano po audiencji w Watykanie. »

7.Kopenhaga: zebrało się 30 tys. demonstrantów.

Około 30 tys. demonstrantów zebrało się w centrum Kopenhagi, aby wziąć udział w manifestacji na marginesie ONZ-owskiego szczytu klimatycznego - poinformowała duńska policja.

8.Włochy: wniosek do NIK ws. szczepionek na A/H1N1.

Największa włoska organizacja obrony praw konsumentów Codacons postanowiła skierować wniosek do Trybunału Obrachunkowego (włoskiego odpowiednika Najwyższej Izby Kontroli) o sprawdzenie, czy przy zakupie milionów szczepionek przeciwko nowej grypie i akcji masowych szczepień nie doszło do marnotrawstwa publicznych pieniędzy. »

9.USA negocjują z Bułgarią przyjęcie więźniów Guantanamo

Stany Zjednoczone prowadzą z Bułgarią negocjacje dotyczące przyjęcia więźniów przetrzymywanych w amerykańskiej bazie wojskowej Guantanamo na Kubie - poinformował w sobotę w wywiadzie dla radia publicznego wicepremier i minister spraw wewnętrznych Cwetan Cwetanow. »

10."Putin i Miedwiediew cofają nas do czasów ZSRR".

Rosja to kraj bez tradycji demokratycznych, a rządzona przez Putina i Miedwiediewa cofa się do czasów sowieckich - uważa rosyjska obrończyni praw człowieka Ludmiła Aleksiejewa, która w Warszawie wzięła udział w dyskusji o współczesnej Rosji. "Mam jednak nadzieję, że ten trend za 10-15 lat powstrzyma powstające w Rosji społeczeństwo obywatelskie" - mówiła.

;))
  • Użytkownik Zadane
2009-12-12T19:09:38+01:00
Polscy przywódcy najwyraźniej traktują umowę o statusie amerykańskich wojsk na terytorium Polski jako tarczę przed Rosją - stwierdził Leonid Słucki, wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych rosyjskiej Dumy Państwowej. To komentarz do podpisanego w piątek w Warszawie porozumienia SOFA.

Wbrew zapowiedziom w tym roku GM nie przedstawi planu restrukturyzacji Opla - zapowiedział w czwartek szef GM Europe Nick Reilly.

138 tys. głosów oddanych w ostatnich wyborach prezydenckich musi zostać przeliczone ponownie, postanowił rumuński Sąd Konstytucyjny. Przeliczenie głosów może zmienić całkowicie wynik wyborów.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy oraz premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown udowodnili, że potrafią potrafią działać (i pisać) razem. We wspólnym artykule opublikowanym w czwartkowym wydaniu amerykańskiego dziennika "The Wall Street Journal" wezwali do jednorazowego opodatkowania wszelkich finansowych nagród, jakie banki przyznały swym pracownikom.Masz 5 jak chcesz więcej to pisz. ; )))