Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-12T20:01:22+01:00
6 jabłek = 1,35 kg
1 jabłko = 0,225 kg

a) 1,35 kg = 3,78 zł
1 kg = 2,80 zł

b) 5 x 0,225 = 1,125 kg
1,125 x 2,80 = 3,15 zł

2009-12-12T20:04:57+01:00
A) x=3,78*1/1,35
x=2,8
Odp. kilo jabłek kosztuje 2 zł. i 80 gr.
b) x=3,78*5/6
x=18,9/6
x=3.15
Odp. 5 jabłek kosztuje 3zł i 15 gr.
2009-12-12T20:09:07+01:00
A)Ile kosztuje 1kg tych jabłek?
3,78 zł : 1,35 kg = 2,80 zł ( cena kilograma jabłek)

b)ile kosztowałoby 5 jabłek jeśli przyjmiemy ,że jabłka mają jednakowe masy? wynik podaj z dokładnością do 1 gr.
1,35 : 6 = 0,225
0,225 * 5 = 1,125kg
1,125*2,80 = 3,15zł ( cena 5 jabłek)