×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-12-12T20:35:11+00:00
Według Boba Marleya, świat będzie niczym, jeśli panować będzie eliminacja rasowa i nieprzestrzeganie praw obywatelskich. Dla niego świat będzie zły, jeśli za kilka lat ludzie nadal będą zwracać duża uwagę na to, jakiej człowiek jest narodowości. Łamanie wszystkich podstawowych praw obywatela doprowadzić może do wojny. Niekoniecznie światowej ale kulturowej.

Liczba ofiar przemocy corocznie zwraca o bardzo wiele. Pomimo rożnych praw, nie są one przestrzegane. Przemoc fizyczna, szczególnie na osobach nieletnich, dzieciach, jest niedopuszczalna. Mimo to, liczby wciąż wzrastają. Łamane jest prawo nietykalności osobistej.

Jan Paweł II podczas okresu swojego papiestwa, wiele podróżował. Obchodziły go interesy człowieka na całym świecie. Nie był obojętny na ludzką krzywdę. W ochronie praw człowieka zrobił bardzo wiele. Wiele razy apelował do wyższych urzędów o stosowanie się do zaprzysiężonych aktów. Dzięki niemy Stolica Apostolska jest partnerem w sprawach, które dotyczą praw człowieka.
1 4 1
2009-12-12T20:41:02+00:00
1) słowa b. Marleya są przejawem krytyki wobec rasizmu dotyczącego kolorytu skóry. świadczą one o tym jak to dyskryminowanie ludzi ze względu na ich korol skury jest nie sprawiedliwe, bo przeciez kolor skury nie jest niczyją winą i nie świadczy o jego osobowośći. Kolor skury oznacza tyle co kolor oczu przez ktury przecież nikt nie jest dyskryminowany.
2) Ludzie stosujący przemoc fizyczna łamią prawo do nietykalności fizycznej.
3)jan paweł 2 był papiezem ktury przez cały swuj pontyfikat zjamował sie lućmi, i w wielu swoich przemuwiueniach wzywał do uszanowania ich praw zas u tego człowieka słowa potrafiły zdziałac b.wiele
1 3 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci