Odpowiedzi

2009-12-12T21:37:45+01:00
Głównym bohaterem lektury szkolnej Karola Dickensa pt:"Opowieść wigilijna",był Ebenezer Scrooge.Najpierw poznaliśmy go jako samotnego, starszego mężczyznę, który posiadał firmę "Scrooge & Marley". Ten człowiek był mieszkańcem Londynu.
Scrooge był chudym starcem.Ubierał się skromnie lecz był bogatym człowiekiem. Posiadał wyraziste rysy twarzy, długi nos i ostre spojrzenie, a jego policzki pokryte były gruzdami. Miał on wąskie wargi i zaczerwienione oczy.
Scrooge był obojętny na czyjś los. Nie interesował go nawet swój jedyny krewny. Był opryskliwy dla swojego kancelisty jak i do siostrzeńca Freda. Jego charakter uległ fascynującej przemianie, przy której zmienił swoje nastawienie do życia. Stał się on dobrym człowiekiem, który pomagał innym, był uczciwy, troskliwy i wkońcu na jego twarzy zaistniał uśmiech.
Scrooge był dobrym człowiekiem lecz nie potrafił tego okazać. Moim zdaniem ten człowiek jest przykładem wielu z nas. Ta postać wywarła na mnie ogromne wrażenie, gdyż zrozumiał on wartość czasu człowieka w życiu. Pojął, że człowiek nie żyje sam dla siebie. Otworzył się na świat i potrzeby drugiego człowieka. Ta postać spodobała mi się najbardziej.
1 5 1
2009-12-12T21:49:10+01:00
scrooge Ebenezer był głównym bohaterem "Opowieści wigilijnej". Ebenezer, postać w podeszłym wieku, zgarbiony z twarzą zawsze ponurą
Srooge był człowiekiem skąpym i złym: "chciwy i chytry, łapczywy stary grzesznik dusił i ze skóry obdzierał ofiary. Żył samotnie gdyż odpychał od siebie ludzi ."Nikt nigdy zatrzymywał go na ulicy z przyjaznym uśmiechem". Najwyższą wwartością w życiu Ebenezera był pieniądz, a sens jego życia polegał no gromadzeniu gotówki..Ludzie uważali go za nieszczęśłiwego człowieka, mówili że jest podłym skąpcem. A mały Tim porównywał go do ludożerca. Scrooge nienawidziła Bożego Narodzenia, gdyż musiał płacić wtedy za dzień wolny od pracy swojemu kanceliście.Ebenezer był po prostu egoistą. Jednak w wyniku cudownych zadarzeń przeżył przemianę. Stał się dobrym.pomocnym człowiekiem.
Początkowo zachowanie Ebenezera Srooge nie podobało mi sie ale
po przemianie zaimponował mi.