Ile kosztuje 1kg gruszek, jeśli za 0.85kg zapłacono 3.57zł?

(63.2:100+o.1):1.22=

W jednej szklance mieści się 0.15kg mąki.
Ile pełnych szklanek mąki można wsypać do puszki , jeśli mieści się w niej:
a)2.4 kg mąki? b) 4kg mąki? c) 0.8 kg mąki
prosze piście

2

Odpowiedzi

2009-12-13T09:57:56+01:00
1kg-x
0,85-3,75
0,85x=3,75/0,85
x=4,117 w przyblizeniu 4,10

0,623+0,1=0,723/1,22
=0,6

2,4/0,15=16
4/0,15=26,6 ~~27
0,8/0,15=5,333~~~5
2009-12-13T09:58:23+01:00
Ile kosztuje 1kg gruszek, jeśli za 0.85kg zapłacono 3.57zł?

x-cena za 1 kg gruszek

0,85*x=3,57
x=3,57/0,85
x=4,20

1 kg gruszek kosztuje 4,20 zł.
--------------------------------------

(63.2:100+o.1):1.22=(0,631+0,1):1,22=0,731:1,22=
=0,5992

------------------------------------
W jednej szklance mieści się 0.15kg mąki.
Ile pełnych szklanek mąki można wsypać do puszki , jeśli mieści się w niej:
a)2.4 kg mąki?

2,4:0,15=16
albo
24/10:15/100=24/10*100/15=
=80/5=16

zmieści się 16 szklanek mąki

b) 4kg mąki?

4:0,15=26 2/3

400/100:15/100=400/100*100/15=80/3=26 2/3
zmieści się 26 2/3 szklanek mąki, czyli 26 pełnych szklanek

c) 0.8 kg mąki

0,8:0,15=5 1/3
albo
8/10:15/100=8/10*100/15=
=80/15=5 1/3

zmieści się 5 1/3 szklanek mąki, czyli 5 pełnych szklanek