1.Za 1,8kg jabłek Asia zapłaciła 4,95zł.Ile ważą takie same jabłka kupione przez Wojtka ,jeśli zaplacił za nie 3,30zł?(proporcja prosta)
2.Mama usmażyla garnek powideł.Obliczyła że zmieszczą sie one w 16 słojikach po 375ml.Niestety w sklepie były tylkosłojiki 250ml.Ile takich slojikow powinna kupić?
3.Ile litrow octu 3% należy zmieszać z octem 10% aby otrzymać 4 litry octu 6%?


BŁAGAM POMOCY!!!!!!!!

2

Odpowiedzi

2009-12-13T11:53:19+01:00
1.1,8kg-4,95zł
x-3,30zł
4,95 * x =1,8*3,30
4,95x=5,94
x=5,94 ÷4,95
x=1,2
Jabłka waza 1,2kg.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-13T12:03:07+01:00
1
1,8kg-4,95zł
xkg - 3,30zł

x=3.3*1,8/4,95
x=1,2kg
odp. Wojtek kupił 1,2 kg.

2.
16*375ml=6000ml=6l
6000ml:250ml=24
odp. Powinna kupić 24 słoiki

3.