×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-09-08T06:22:38+00:00
Warto uczyć się historii, ponieważ można poznać historię swoich przodków. Historia przydaje się nie tylko w szkole, ale także w życiu codziennym. Każdy z osobna ma swoją własną historię i przeważnie dużo osób się nią interesuje, więc dlaczego nie zainteresujecie się historią innych osób?
1. historia to nauka o przeszłości, więc1. historia to nauka o przeszłości, więc poznajemy swoje korzenie, swe pochodzenie
2. na błędach popełnionych w przeszłości można się uczyć
3. ucząc się o przeszłości poznajemy także ciekawe rozwiązania w sytuacjach, w których sami nie poradzilibyśmy sobie.
4. możemy korzystać z dawnych stylów architektury, malarstwa, rzeźby, kultury
47 3 47
2009-09-08T07:03:26+00:00
Historia to nauka o przeszłości, o wydarzeniach które miały miejsce zarówno parę set lat temu jak i parę milionów. Dzięki przekazywanej wiedzy możemy się dowiedzieć co kiedyś nasi przodkowie jedli, jak żyli, co robili w ciągu nocy i dnia. Możemy rozważać za i przeciw ich postępowanie, stanąć na ich miejscu i pomyśleć co my byśmy zrobili. Historia to fascynująca dziedzina nauki ale tylko dla osób chcących się czegoś dowiedzieć i dość trudna do zrozumienia, w końcu chodzi o nas samych. Ludzie popełniali wiele błędów i konsekwencje były widoczne bardzo szybko po przez walki między plemionami w prehistorii, i w czasie wojen, które towarzyszyły ludzkości od początku starożytności, gdzie można wyliczać te potyczki między nieprzyjaciółmi. Dziś patrząc na to z oddali z drugiego planu wiemy o błędach popełnianych przez tych ludzi i właśnie wiedza o tym powinna powodować, że nie będziemy tych błędów więcej popełniać, ale jak przysłowie głosi historia lubi się powtarzać, więc to od nas samych zależy jak będziemy postępować i jak w przyszłości na kartach historii o nas będą pisać. Więc historii uczymy się po to aby nie uczyć się chodzić ścieżkami gruboskórnych, nadętych i chcących tylko dużej ilości pieniędzy ludzi, żeby w przyszłości nie popełniać ich błędów i inaczej spojrzeć na problem.
95 3 95
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci