Odpowiedzi

2009-12-13T15:34:40+01:00
X - cena kilograma jabłek
y - cena kilograma gruszek

3x + 5y = 31,80
8x + 4y = 45,60

3x = 31,80 - 5y / :3
8x + 4y = 45,60

x = 10,6 - 1⅔y
8x + 4y = 45,60

x = 10,6 - 1⅔y
8(10,6 - 1⅔y) + 4y = 45,60

x = 10,6 - 1⅔y
84,8 - 13⅓y + 4y = 45,60

x = 10,6 - 1⅔y
84,8 - 9⅓y = 45,60 / - 84,8

x = 10,6 - 1⅔y
- 9⅓y = -39,20 / : (- 9⅓)

x = 10,6 - 1⅔y
y = 4,2

x = 10,8 - 1⅔(4,2)
y = 4,2

x = 10,6 - 7
y = 4,2

x = 3,6 zł
y = 4,2 zł

Odp: Jeden kilogram jabłek kosztował 3,60 zł, a kilogram gruszek 4,20 zł.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-13T15:33:57+01:00
Cena 1kg jabłek = x
cena 1kg gruszek = y

3x+5y = 31,80 / * (-4)
8x+4y = 45,60 / *5
<oblicze to metoda przeciwnych wspolczynnikow bedzie szybciej>
-12x -20y = -127,2
40x +20y = 228

28x = 100,8
x = 3,6

x=3,6
3*3,6 + 5y = 31,8

x=3,6
5y=31,8 -10,8 /5

x=3,6
y= 4,2

:)



1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2009-12-13T15:44:25+01:00
Jabłka
pierwsza klamra:
3kg +8kg=31,80 zł
8kg+4kg=45,60 zł I*(-2)

druga klamra:
3kg+8kg=31,80 zł
-16kg-8kg=-91,20 zł
-----------------------
-13 kg=-59,40 zł I /(-1)
13kg=59,40 zł I /13
1 kg= 4,58

gruszka
pierwsza klamra:
3kg +8kg=31,80 zł I *(-8)
8kg+4kg=45,60 zł I * 3

druga klamra:
-24kg-64kg=-254,40zł
24kg+12kg=135,60zł
--------------------------
-52kg=-118,80zł I*(-1)
52kg=118.80zł I /52
1kg=2.28zł