Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-13T16:07:38+01:00
7,20zł-1,20=6zł 6zł /2= 3 zł

3zł+1,20=4,20 tyle kosztowały gruszki

3zł tyle kosztowały jabła
2009-12-13T16:08:38+01:00
7,20 zł - 1,20 zł = 6 zł

6 zł ÷ 2 = 3zł

3 zł + 1,20 zł = 4,20 zł

Odp: Kilogram jabłek kosztował 3 zł, a kg gruszek 4,20 zł.
2009-12-13T16:10:00+01:00
X- cena jabłek
x+1,2- cena gruszek
x+x+1,2= 7,20
2x=7,2- 1,2
2x=6 /÷2
x=3

1 5 1