Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-13T18:19:40+01:00
3*x+5*(x-2) = 3x+5x-10 = 8x-10 [zł]
2009-12-13T18:22:17+01:00
Ania kupiła 3kg cukierków po x zł za kilogram, a Basia 5kg cukierków, których cena za kilogram była o 2 zł niższa. Ile zapłaciły dziewczyny za cukierki?

x- cena za kilogram cukierków

3x=5(x-2)
3x=5x-10
5x-3x=10
2x=10
x=5

cena za kilogram to 5 zł
3*5+5*3=15+15=30 zł.

Dziewczynki zapłaciły za cukierki 30 zł.
2009-12-13T23:21:53+01:00