×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Mowa do wysokiego sądu jako obrońca Balladyny, żeby nie została skazana na śmierć bo miała trudne dzieciństwo(i musi być dużo takich zwrotów, wyskoki

sądzie, niech sąd zrozumie, niech sąd spojrzy)
1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-13T18:44:42+00:00
Wysoki Sądzie .
Rozpotrujemy dziś przypadek szczególny. Oto stoi przed Sądem młoda , atrakcyjna kobieta , kóra twierdzi , że dopuściła się zbrodni. Przyznaje ,że zabiła własną siostrę w imię miłości do mężczyzny .
Zważmy ,że jeżeli twierdzenie tej kobiety polegają na prawdzie - to zasługuje ona na najsurowszą karę . Nic bowiem nie może usprawiedliwiać zbrodni. Nie ma okoliczności , która może zostać bezkarna .
Wysoki Sądzie . Prócz twierdzeń tej kobiety nie ma żadnych dowodów na to , by to właśnie ona dopusćiła się czynu polegającego na zabiciu własnej siostry .
Żaden dowód , żaden fakt nie potwierdza relacji Balladyny . Nie można skazać człowieka za to tylko ,że przyznał się do określnego czynu . Zachowajmy Wysoki Sądzie zasadę stanowiącą ,iż przyznanie się nie jest królową dowodzenia .
Uznaję ,że zgromadzony materiał dowodowy jest zbyt skąpy , na to by skazać człowieka . Wypowiadane przez oskarżoną słowa mogą stanowić o zaburzeniu emocjonlanym , którego podłoża nie znamy . Oskarżona mogła być świadkiem zdarzenia , które zostawiło w niej traumatyczne przeżycia .W mojej ocenie Wysoki Sądzie oskarżona winna zostać poddana obserwacji psychiatryczno - psychologicznej na okoliczność wyklucznia ewentualnych zaburzeń o charakterze psychiatrycznym . Wysoki Sądzie . Uznaję ,że brak jakichkolwiek dowodów popierających oskarżenie musi skutkować uniewinnieniem ,
5 3 5
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci