×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Rozwiń w 10 zdaniowej wypowiedzi cytat z lektury:"Ludzie mają zbyt mało czasu,aby cokolwiek poznać.Kupują w sklepie rzeczy gotowe.A ponieważ nie ma

magazynów z przyjaciółmi,więc ludzie nie mają przyjaciół."
2

Odpowiedzi

2009-12-13T20:25:11+00:00
Ukazany cyctat przedstawia nam współczesnego, zapracowanego człowieka. Nie ma on więc czasu na to by zrobić coś samemu. Woli to kupić, nie wkładając w to własego wysiłku. Ponad to jest przyzwyczajony, że w sklepach praktycznie nie ma juz rzeczy których defakto nie mógłby kupić.... Jednak, że uzycie sława "praktycznie" świadczy o wyjatkach. Takim wyjatkiem jest na przykład przyjaciel, którego kupić sobie nie możemy. Jest to ktos bliski, z dłuższym starzem znajomości i nie możemy go tak poprostu nabyć.
3 2 3
2009-12-14T01:20:49+00:00
Rozwiń w 10 zdaniowej wypowiedzi cytat z lektury:"Ludzie mają zbyt mało czasu,aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepie rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi,więc ludzie nie mają przyjaciół."


Czytając lekturę zauważamy pewien cytat, przy którym powinniśmy się zatrzymać: „Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepie rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc nie mają przyjaciół”. Autor tekstu ukazuje nam oblicze współczesnego człowieka, który dążąc za sławą, pieniędzmi zapomina o rzeczach codziennych, normalnych. Często w naszej pogoni nie mamy na nic czasu. Zapominamy o przyjaciołach, o poznawaniu drugiego człowieka, a także otoczenia. Nie widzimy to co się dzieje dookoła nas, rano biegniemy do pracy lub szkoły, a wracając wieczorem wstępujemy do supermarketów którym kupujemy „obiad” składający się z mrożonych dań, zamiast czytać książkę oglądamy jej ekranizację filmową bądź czytamy streszczenie, a zamiast przyjaciół mamy pustkę... Bo jakże łatwo zastąpić obiad mrożonkami, ambitne dzieła marnymi streszczeniami, lecz czym możemy zastąpić przyjaciół ? Niestety niczym, aczkolwiek gdyby stworzyć magazyn i dawać przyjaciela gratis, wielu z nas by sięgnęło po to czasopismo, lecz nie mając takiej rzeczy nie mamy przyjaciół. Moim zdaniem autor tekstu apeluje do nas abyśmy w codziennym biegu za rzeczywistością przystanęli na chwilkę i zastanowili się nad tym co mamy, a raczej nad tym co tracimy.
2 3 2
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci