1.Stawka VAT przy sprzedarzyobuwia,odzierzy i sprzętusportowego wynosi 22%.
a)jaka jest cena brutto butów?
b)jaka jest cena netto nart?
c)jaka jest cena netto a jaka brutto płaszcza?
OBÓWIE:cena netto 120zł
ODZIEŻ:cena brutto.... w tym 55złVAT
NARTY:cena brutto570zł

3

Odpowiedzi

2009-12-14T08:58:04+01:00
A) 22% z 120zl= 0,22*120= 26,4zl
cena brutto butów: 120+26,4= 146,4zł
B) 22% z 570zl= 0,22*570= 125,4zl
Cena brutto nart: 570+125,4= 695,4zl
c) 0,22x= 55zł | /0,22
x= 250
22% z 250+x= 0,22(250+x)= 55+0,22x
cena brutto płaszcza: 250+55+0,22x= 305+0,22x

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-14T09:08:32+01:00
A)
22%=0.22
120+(120*0.22)=120+26.4=146.4
Odp:Cena brutto butów wynosi 146.4 zł
b)
122%-----570
100%-----x

122x=57000
x=467.2zł

Odp:Cena netto nart wynosi 467.2 zł
c)
22%------55zl
100%-----x
22x=5500
x=250zł

x+0.22x=250+(0.22*250)=250+55=305 zł

Odp: Cena netto płaszcza to 250 zł a brutto 305 zł


2009-12-14T11:11:53+01:00
Netto - 100%
podatek - 22%
brutto - 122%

a)
122% * 120 = 1,22 *120 = 146, 40 zł

b)
x - cena netto
122% ------- 570 zł
100% ------- x
x = 100 * 570 / 122 = 467, 21 zł

c)
x - cena netto
22% * x = 55
x = 55 : 22% = 55 : 0,22 = 250

250 + 55 = 305 - brutto