×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-14T10:00:36+00:00
Najważniejszmi rolami giełdy papierów warościowych w gospodarce rynkowej są: pozyskiwanie i alokacja kapitału, wycena kapitału, wartościująca, kontrolna, informacyjna.

Funkcja alokacyjna - umożliwia przepływ kapitału w kierunku ich najefektywniejszego wykorzystania - np. środki finansowe otrzyma ta spółka, która ma najlepsze perspektywy ich wykorzystania i przyniesie największe potencjalne zyski jej akcjonariuszom.
Funkcja wyceny kapitału- ta funkcja giełdy umożliwia dokonanie rynkowej wyceny przewidywanych decyzji ekonomicznych przez podmioty gospodarcze, możemy więc ocenić jak dana spółka gospodaruje w porównaniu z innymi.
Funkcja zróżnicowania form oszczędzania-wywoływania we wszystkich podmiotach skłonności do oszczędzania.
Funkcja wartościująca - ta funkcja giełdy umożliwia dokonanie rynkowej wyceny przewidywanych decyzji ekonomicznych przez podmioty gospodarcze, możemy więc ocenić jak dana spółka gospodaruje w porównaniu z innymi.
Funkcja kontrolna - tworzy pośredni mechanizm kontroli przez akcjonariuszy efektów działań spółki i pracy zatrudnionych managerów.
Funkcja informacyjna- wycena akcji przedsiębiorstw dostarcza gospodarce informacji na temat wartości aktywów.
4 4 4
2009-12-14T10:01:01+00:00
Jest wazna ponieważ mozna na niej zareklamowac sprzedać i zapromowac dany towar. na giełdzie mozna wystawiac dużo towaru który jet pokazywany i moze zostac sprzedany po cenie producenta.

lub jak wolisz..
Giełda – to organizowane w ustalonym miejscu i czasie spotkania handlowe, na których są sprzedawane ściśle określone towary po cenach ogłoszonych w codziennych notowaniach. Transakcje na giełdach zawierane są zgodnie z obowiązującym regulaminem, między członkami giełdy pośredniczącymi w zawieraniu transakcji.
1 2 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci