W SKLEPIE Z OWOCAMI BYŁO 160 KG. JABŁEK. SPRZEDANO 5/8 ILOŚĆI WSZYSTKICH JABŁEK. ILE PIENIĘDZY WPŁACONO DO KASY JEŻELI JEDEN KILOGRAM JABŁEK KOSZTUJE 2,40 ZŁ.? OBLICZ ZYSK ZE SPRZEDAŻY JEŻELI CENA DETALICZNA JEST O 0,80 ZŁ WYŻSZA OD CENY HURTOWEJ.

3

Odpowiedzi

2009-09-08T19:23:21+02:00
160 KG. JABŁEK. SPRZEDANO 5/8 ILOŚĆI WSZYSTKICH JABŁEK. ILE PIENIĘDZY WPŁACONO DO KASY JEŻELI JEDEN KILOGRAM JABŁEK KOSZTUJE 2,40 ZŁ.? OBLICZ ZYSK ZE SPRZEDAŻY JEŻELI CENA DETALICZNA JEST O 0,80 ZŁ WYŻSZA OD CENY HURTOWEJ.
Sprzedano 5/8 ze 160 kg czyli 100 kg jabłek
Zatem do kasy wpłacono 100 *2,4 zł = 240 zł
Zysk wyniósł 100 * 0,8 zł = 80 zł
2009-09-08T19:24:26+02:00
5/8 * 160kg=100 kg (tyle sprzedano jabłek)
100 kg * 2,40zł/kg=240 zł (tyle wpłacono do kasy)
0,80zł *100=80zł (taki jest zysk ze sprzedaży bo sprzedano 100 kg a na kg zarabiano 0,8zł)
2009-09-08T19:51:06+02:00
160 *5/8=100kg-sprzedane jabłka
2,40zł *100=240zł
0,8 zł *100=80zł