Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-14T14:32:45+01:00
2009-12-14T14:33:25+01:00
Dane :
3 kg - 73,80 zł
1 kg - x

Rozwiązanie:

73, 80 / 3 = 24,6 zł

Odp. Jeden kilogram kosztuje 24 zł 60 gr.
9 4 9
2009-12-14T14:34:57+01:00
Aby to obliczyć wystarczy podzielić tą cenę przez te 3 kg, a więc:

73,80 zł : 3 kg= 24,60 zl/kg.

czyli 24,60 zl za 1 kg.
15 5 15