×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-12-14T13:54:16+00:00
Ołtarze,kościoły,bazyliki,obrazy,rzeźby,posągi,klasztory,kaplice
1 4 1
2009-12-14T13:57:22+00:00
Ponieważ okupacja Watykanu liczy sobie w nasze ojczyźnie już 1000 lat, a na zachodniej części naszego kontynentu grubo więcej, to o świadectwa jej obecności nietrudno. Zwróć uwagę na kościoły. Budowane zazwyczaj w najwyższym miejscu w okolicy mają obecnością swoją przypominać stale o fakcie "kto tutaj rządzi". To jest też jak stwierdził jeden z inteligentnych dyskutantów przemyślenie typowe dla stada wron. Która wyżej siedzi i głośniej kracze, to jest ważniejsza i ma więcej racji.
Jeśli w Twojej okolicy znajduje się jakiś zamek, to będzie on też r reguły świadectwem tejże kultury. Jednym z najbardziej budujących przykładów kultury chrześcijańskiej w zestawieniu z kultura mauretańską są położone obok siebie na wzgórzu Alhambra pod Grenadą dwie rezydencje - mauretański pałac kalifów i zamek królów chrześcijańskich. Pałac kalifów sprzed 1000 lat jest koronkową, wyrafinowaną i już w tym czasie klimatyzowaną budowlą. Zamek królów chrześcijańskich wygladem swoim przypomina natomiast bunkry Hitlera spod Kętrzyna. To piękny i budujący przykład cudnego wpływu kultury chrześcijańskiej na architekturę.
Chrześcijańskie społeczeństwa wczesnego średniowiecza wychowywane były w duchu rycerskim. Od szczenięcia wpajało się chłopaczkom, żeby zabijali się nawzajem. Dawało im sie mieczyki i tarcze i uczyło zabijać jedno drugiego. Bardzo typowy i piękny przykład kultury chrześcijańskiej, który w formie kretyńsko pojmowanego patriotyzmu przetrwał do czasów najnowszych. Oczywiście duchowieństwo podżegało tylko sprytnie walczące strony, podlizując się następnie zwycięzcy.
Gdybyś w najbliższej okolicy napotkał jakiś klasztor, to oczywiście może być on wspaniałym przykładem świadectwa tejże niezrównanej w swojej doskonałości kultury. W klasztorach takich gromadziły sie od stuleci bandy nierobów i zboczeńców i pod pozorem odprawiania jakichś guseł i zabobonów wykorzystywały okoliczną ludność, każąc jej się utrzymywać i żyjąc sobie błogo w nieróbstwie.
Cesarz Napoleon Bonaparte przerwał w krajach podległych Cesarstwu niestety tą błogą idyllę. Rozpędził bandy nierobów na cztery wiatry, a klasztory przekazał na inne, pożyteczniejsze cele.
To mógłby z grubsza być pierwszy rozdział referatu na temat świadectw kultury chrzescijańskiej w Europie.
1 4 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci