Bardzo pilne . !!!!!!!!!!

Niektórzy naukowcy twierdzą , że w XXI (21) wieku " książki wyjdą z mody " . Ludzie wybiorą telewizję i internet . A co ty o tym sądzisz . ? Wyraź swoją opinię w formie spójnego tekstu , składającego sie z minimum 10 zdań .

Będe bardzo wdzięczna . !

2

Odpowiedzi

2009-12-14T15:03:08+01:00
Książki od zawsze były bardzo ważne dla ludzkości. Lecz od niedawna ludzie zaczeli masowo kożystac z użądzeń elektronicznych ; ((
Coraz mniej młodzieży czyta książki, a więcej przesiaduje całe dnie przy internecie czy grach komputerowych. Książki " wychodza z mody" bo dla najmłodszych nie jest już to wartościowe źródło wiedzy.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-14T15:13:44+01:00
Naukowcy którzy głoszą taki pogląd na pewno w pewnym stopniu mają rację. Ja jednak uważam że ludzie żyjący w XXI wieku nie staną się aż tak ,, nowocześni " aby książki wyszły z mody. Można to uzasadnić np. tym że dzieła powstałe kilkaset lat temu wciąż są czytane i omawiane w szkołach a mało tego niektóre z nich uważane są za nasze dziedzictwo narodowe. Za najbardziej nieoczytaną część społeczeństwa uważa się młodzież, gdyż jak sądzą dorośli nie interesuje ich nic innego jak tylko komputer czy programy telewizyjne. Stwierdzenie to jednak można uznać za nieprawdziwe i z całą pewnością nie odnosi się ono do całej młodzieży naszego kraju. Młodzi ludzie niechętnie czytaja np. lektury, ale są książki które naprawdę zrobiły furorę wśród młodych pokoleń. Z powodzeniem do takich książek można zaliczyć harrego pottera czy chociażby opowieści z narnii. Jest to zupełnie naturalne że ludzie chetniej sięgają po to co ich ciekawi czy interesuje. Uważam więc zatem że jeżeli ktoś chce czytać i rozwijać się to znajdzie odpowiednią książkę la siebie. Dalszy żywot książek zależy więc w bardzo dużej mierze po prostu od tego czy ludzie będą chcieli je czytać czy też zastąpią je sobie komputerami lub innymi rozrywkami.
1 5 1