Odpowiedzi

2009-12-14T15:50:46+01:00
1kg cukru-2kg owoców
x cukru -10kg moreli
x=(10*1)/2=5kg cukru
5*3=15zł
2009-12-14T15:52:40+01:00
1kg cukru---na ---2kg owoców
xkg cukru ----na --- 10kg owoców
x = 10/2 = 5kg
5kg * 3zł/kg = 15zł
2009-12-14T15:58:08+01:00
1 kg cukru na 2 kg moreli=stosunek 1:2
Cena cukru=3 zł na 1 kg=15 zł
Morele=10 kg
Cukier=5 kg

1/2×10 kg=5 kg
3 zł×5=15 zł

Odp.:Za cukier trzeba będzie zapłacić 15 zł.